Przemyslaw Wawer

Kobiety i menopauza

Kobiety i menopauza
leczenie ran

Foto: pixabay.com

Każdą kobietę we wieku pomiędzy czterdziestką, a pięćdziesiątką czeka menopauza. Okres ten nazywany jest przez specjalistów czasem przejścia pomiędzy młodością, a starością. Niestety wszystkie kobiety w tym okresie przechodzą różnego rodzaju zmiany hormonalne w organizmie, co ma wpływ na stan i zdrowia, ale także usposobienie. Wiele kobiet boi się okresu, które powszechnie nazywany jako menopauza, ponieważ jest to przejście w okres starości.

Więcej

Likwidacja zaparć

Likwidacja zaparć

Trudności w oddawaniu stolca ma bardzo dużo ludzi. Towarzyszy nim uczucie wzdęcie, ciężkość i bolesność. Taki stan jest niezwykle niekomfortowy. Warto więc najpierw odnaleźć źródło naszego problemu. Jeśli bardzo często cierpimy przez zaparcia, istnieje konieczność odwiedzenia naszego lekarza. Być może za zaparciami stoi bardziej poważna choroba.

Więcej

Naturalne kosmetyki prosto z natury

Naturalne kosmetyki prosto z natury

Natura jest dla człowieka ważna, należy z niej odpowiednio korzystać. Między innymi dlatego też od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne stają się biokosmetyki, które od jakiegoś czasu zyskują zwolenników i można się z nimi coraz częściej spotykać. Przede wszystkim są to kosmetyki naturalne wykonane z produktów ziołowych pochodzących bezpośrednio z natury bez dodatków chemicznych ulepszaczy i takich dodatków, które mogą sprawić, że kosmetyki będą bardziej niebezpieczne niż zdrowe dla nas.

Więcej

Kardiologia inwazyjna

Kardiologia inwazyjna

Kardiologia inwazyjna jest jedną ze specjalności w ramach kardiologii. Obok niej wyróżnia się kardiologię nieinwazyjną, która zajmuje się farmakologicznym sposobem leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Kardiologia inwazyjna zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób serca. Głównymi metodami stosowanymi w kardiologii inwazyjnej jest cewnikowanie serca oraz angiokardiografia.

Więcej

Perfumy a nastrój

Perfumy a nastrój

Perfumy dostępne są w wielu zapach, z których każdy ma inne działanie. Dlatego też zapach jaki nosimy jest w stanie poprawić nastrój i mieć działanie przyciągające, pobudzające oraz nawet erotyczne. Inne perfumy należy wybierać na dzień a inne na eleganckie wieczorowe wyjścia.

Więcej

Puder mineralny

Puder mineralny

Wśród wielu preparatów dostępnych w drogeriach znajdujemy coraz częściej kosmetyki mineralne. Jednym z nich, który staje się bardzo popularny wśród kobiet jest puder mineralny. Stworzony na bazie naturalnych składników, przede wszystkim minerałów, jest świetnym kosmetykiem nie tylko dla cery problematycznej.

Więcej

Znajdź w Internecie – muzyka z reklamy

Znajdź w Internecie – muzyka z reklamy

Oglądasz reklamę i myślisz jaka to muzyka. Dzisiaj muzyka z reklamy, to żaden problem, wszystko znajdziesz w Sieci. Po prostu wpisz do wyszukiwarki hasło: muzyka z reklamy i dopisz coś charakterystycznego, na przykład nazwę producenta. Co się teraz stanie.

Więcej

Stres – mój wróg

Stres – mój wróg

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie znałby znaczenia słowa stres. Napisano już setki książek na ten temat, powstały setki poradników radzących jak pokonać stres. Osobiście nie udało mi się jeszcze opracować sposobu, który dawałby mi gwarancję wygranej w potyczce ze stresem. Jest to dla mnie dosyć uciążliwa przypadłość, ponieważ wraz ze stresem mój organizm nie funkcjonuje tak jak należy.

Więcej

Odprężenie po pracy

Odprężenie po pracy

Każdemu z nas z pewnością przyda się od czasu do czasu odprężenie po pracy. Niezależnie od tego, czy siedzimy przy biurku, czy też wykonujemy pracę fizyczną, możemy bardzo się zmęczyć, a nasze mięśnie i kręgosłup będą potrzebowały relaksu i rozluźnienia. Dlatego też masaż Warszawa okazuje się znakomitym pomysłem na popołudnie czy wieczór, albo też na weekend.

Więcej

Zaskakujące mma Łódź

Zaskakujące mma Łódź

W Polsce mma Łódź jest coraz popularniejsze. Skąd się to właściwie bierze. Chyba przede wszystkim stąd, że temu sportowi jest poświęcane coraz więcej uwagi w mediach ale również w normalnym społeczeństwie. Mamy swoich bohaterów z którymi staramy się utożsamiać. Czy takie utożsamianie się z kimś kto walczy w mma Łódź jest czymś dobrym.

Więcej