Marek

Kolka – jak sobie z nią radzić

Kolka – jak sobie z nią radzić

Macierzyństwo niestety wiąże się nie tylko z samymi przyjemnymi chwilami radość z posiadania dziecka miesza się często ze zmęczeniem i bezradnością. Kolka to jedna z bardziej uciążliwych i trudnych do przejścia sytuacji. Kiedy się pojawia, co robić w takiej sytuacji, jak jej zapobiegać.

Więcej

Orzechowe szaleństwo

Orzechowe szaleństwo

Gotowanie bez pasji szybko staje się nudnym, nużącym i niezbyt lubianym obowiązkiem. Aby nie dopuścić do tego stanu warto rozbudzić w sobie ciekawość i pragnienie nowych doznań. Na przykład połączyć mięso z masłem orzechowym. Brzmi dziwnie i niesamowicie. I właśnie o to chodzi. Szukając inspirujących receptur i podpowiedzi natknęłam się na przepisy z wykorzystaniem właśnie wspomnianego składnika.

Więcej

Zachowanie higieny jamy ustnej

Higiena jamy ustnej to bardzo ważny obowiązek. Powoduje on nie tylko wzrost poziomu naszej higieny osobistej ale również zdrowy wygląd naszej jamy ustnej a co najważniejsze świeży i przyjemny zapach. Co więcej, higiena jamy ustnej oddala nas w znacznym stopniu od konieczności odwiedzenia stomatologa.

Więcej

Syropy

Syropy

Dobry syrop na kaszel dla dzieci podaje się, gdy dziecko kaszle. Może być syrop na kaszel suchy, mokry albo mieszany. Syrop na kaszel dla dzieci jest w formie płynu w małej szklanej buteleczce, zazwyczaj koloru brązowego. Zwykle smak takiego lekarstwa jak syrop na kaszel dla dzieci jest słodki i dobry, żeby dziecku smakowało i chciało go pić.

Więcej

Bohater Danio Facebook

Obecnie każda szanująca się osoba, firma, a nawet produkt ma swój profil na Facebooku. Nie powinno więc dziwić, że możemy tam znaleźć także Danio Facebook. Choć oczywiście profil ten promuje serek, bohaterem Danio Facebook jest nie pudełko z serkiem, ale znany wszystkim z reklam Danio Mały Głód.

Więcej

Nowoczesne podejście do trądziku

Nowoczesne podejście do trądziku

Trądzik młodzieńczy to dla wielu młodych ludzi prawdziwy horror. Potrafi zepsuć nasze relacje z otoczeniem i płcią przeciwną, zniszczyć życie towarzyskie, spowodować, że staniemy się nieśmiali i nieszczęśliwi. Kiedyś mówiło się, że problem trzeba przeczekać. Dziś na szczęście mamy na pryszcze dość skuteczne sposoby Co ciekawsze, trądzik – w tej czy innej postaci – to nie tylko trądzik młodzieńczy, ale też na przykład różowaty.

Więcej

Skóra tłusta czy mieszana?

Skóra tłusta czy mieszana?

Prawidłowe rozpoznanie, jaką cerę posiadamy, jest już połową sukcesu. Wiele kobiet bowiem stosuje źle dobrane kosmetyki do swojego typu skóry. Największy problem jest ze zdiagnozowaniem cery tłustej i mieszanej. Jak rozróżnić te typy cery. Z jakimi problemami skórnymi się one wiążą oraz jakich kosmetyków potrzebują. Cera tłusta charakteryzuje się przede wszystkim rozszerzonymi porami. Zwykle jest oleista oraz błyszcząca, a twarz zazwyczaj nie wygląda na wypoczętą i przybiera szary kolor.

Więcej

Przyczyny zbyt suchej skóry

Przyczyny zbyt suchej skóry
nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Skóra pełni przede wszystkim rolę ochronną dla całego organizmu. Zabezpiecza go przed wpływem czynników zewnętrznych, drobnoustrojów, bakterii oraz uszkodzeń mechanicznych. Doskonale spełnia swoje zadanie tylko wtedy, jeśli jest zdrowa. Jedną z cech informujących o złym stanie skóry jest jej suchość. Jeśli dojdzie do utraty odpowiedniego nawilżenia skóry, zacznie się łuszczyć oraz pojawią się zaczerwienienia oraz podrażnienia.

Więcej

Dla mamy, taty i dziecka – Inofolic

Dla mamy, taty i dziecka  – Inofolic

W przygotowaniach do macierzyństwa jednym z istnych elementów jest dieta, która zapewni odpowiednią podaż składników mineralnych, witamin i innych substancji niezbędnych przyszłej mamie oraz dziecku. Nie wszystkie mikroelementy, minerały czy witaminy możemy zaoferować w postaci posiłków. Szczególnie, że zapotrzebowanie na wiele z nich jest na tym etapie bardzo duże. Stąd też suplementacja, która jest praktycznie standardem, zalecanym przez lekarzy prowadzących ciążę albo przygotowujących do niej.

Więcej

Uriage Hyseac – dla wymagającej cery tłustej

Uriage Hyseac – dla wymagającej cery tłustej
krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Dermokosmetyki to asortyment, który kupujemy najczęściej w aptekach, ewentualnie w drogeriach specjalistycznych. Nazwa tych preparatów doskonale oddaje charakter, spektrum działania i specyfikę produktów. Są to bowiem kosmetyki pielęgnacyjne, regenerujące, nawilżające, odżywcze czy przeciwzmarszczkowe. Ale jednocześnie stanowią skuteczną kurację w przypadku różnych problemów dermatologicznych. Mogą np.

Więcej