Kolka – jak sobie z nią radzić

Napisane przez dnia 09/06/2017 w Medycyna | Brak komentarzy

Kolka – jak sobie z nią radzić

Macierzyństwo niestety wiąże się nie tylko z samymi przyjemnymi chwilami radość z posiadania dziecka miesza się często ze zmęczeniem i bezradnością. Kolka to jedna z bardziej uciążliwych i trudnych do przejścia sytuacji. Kiedy się pojawia, co robić w takiej sytuacji, jak jej zapobiegać.


http://www.nabolbrzucha.pl/jak-radzic-sobie-z-bolem.html

Foto: pixabay.com

Napady głośnego, przeraźliwego płaczu, który…

Napady głośnego, przeraźliwego płaczu, który nie da się w żaden sposób uciszyć zdarzają się niezależnie od tego jak dziecko jest karmione. Taki napad trwa zazwyczaj nawet kilka godzin, powtarza się co jakiś czas. Jest to oczywiście bardzo wyczerpujące zarówno dla maleństwa jak i dla rodziców. Matka nie tylko męczy się fizycznie ale także przeżywa cierpienie dziecka widząc swoją bezsilność. Przyczyn kolki dokładnie nie ustalono, wiadomo jednak iż wiele czynników może ją wywołać.

Jednym z nich jest dieta, dlatego też matki karmiące powinny wykluczyć ze swojej diety potrawy wzdymające, tłuste, ciężkostrawne, kofeinę i teinę. Kolka może też zwiastować nietolerancje laktozy, więc ograniczyć należy produkty mleczne. Połykane w trakcie karmienia powietrze także powoduje nieprzyjemne dolegliwości. Pamiętajmy więc o podniesieniu maluszka do „odbicia” po każdym posiłku. Radzić sobie można z kolką na różne sposoby, pamiętając, iż zachowanie spokoju pomaga w wyciszeniu dziecka.

Wykonajmy niemowlęciu masaż brzucha, nałóżmy ciepły kompres, podajmy herbatkę ułatwiającą trawienie. W aptece skorzystajmy z jednego z wielu dostępnych bez recepty preparatów na wzdęcia u niemowląt. Jego podanie w znaczny sposób pomaga pozbyć się nadmiernej ilości gazów z jelit.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>