Skóra tłusta czy mieszana?

Napisane przez dnia 11/09/2015 w Różne | Brak komentarzy

Skóra tłusta czy mieszana?

Prawidłowe rozpoznanie, jaką cerę posiadamy, jest już połową sukcesu. Wiele kobiet bowiem stosuje źle dobrane kosmetyki do swojego typu skóry. Największy problem jest ze zdiagnozowaniem cery tłustej i mieszanej. Jak rozróżnić te typy cery. Z jakimi problemami skórnymi się one wiążą oraz jakich kosmetyków potrzebują. Cera tłusta charakteryzuje się przede wszystkim rozszerzonymi porami. Zwykle jest oleista oraz błyszcząca, a twarz zazwyczaj nie wygląda na wypoczętą i przybiera szary kolor.


Winowajcą jest nadmiar sebum, które zwykle pojawia się na czole, nosie oraz brodzie i to właśnie te okolice najbardziej błyszczą. W tych miejscach również zwykle pojawiają się problemy skórne, jak zaskórniki i różne krosty. Są one wynikiem blokowania przez nadmiar sebum ujść gruczołów łojowych. Jeśli doświadczamy tych problemów również na policzkach, mamy do czynienia z cerą tłustą. Jednak jeśli nasza skóra błyszczy się oraz doświadcza zaskórników i krost jedynie w tzw. strefie T, a policzki pozostają suche, mamy do czynienia ze skórą mieszaną. Jest to najczęstszy typ cery, a także najtrudniejszy w zdiagnozowaniu, ponieważ jeśli skóra na policzkach nam się łuszczy, wtedy jesteśmy przekonani o posiadaniu cery suchej.

Prowadzi to do stosowania nieodpowiednich…

Prowadzi to do stosowania nieodpowiednich kosmetyków, które jeszcze bardziej pogarszają stan naszej skóry, wyzwalają większą produkcję sebum blokujące gruczoły. Największy problem przy cerze tłustej i mieszanej to trądzik, którego trudno jest się pozbyć oraz często wraca. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto sięgnąć po kompletne programy do codziennej pielęgnacji tego typu cery od oczyszczania przez prawidłowe matowienie i ochronę przed słońcem, jak np.

Skóra tłusta czy mieszana? – galeria

linię Hyseac marki Uriage, która zawiera w sobie specjalnie dopasowane składniki aktywne oraz wyjątkowo lekką konsystencję, która jest najwłaściwsza dla cery tłustej i mieszanej. Produkty do oczyszczania Hyseac delikatnie usuwają zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum i odblokowują pory, a tonik oczyszczający nadaje skórze matowy wygląd i zapobiega błyszczeniu. Z kolei przy większych problemach trądzikowych należy sięgnąć po kosmetyki do pielęgnacji specjalistycznej, zwalczające zapalne zmiany trądzikowe.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>