Co można zrobi dla noworodka?

Napisane przez dnia 01/09/2014 w Różne | Brak komentarzy

Co można zrobi dla noworodka?

Nie, nie będę dziś pisać o przygotowywaniu wyprawki, ubranek, łóżeczka dziecięcego czy pokoju dla malucha. Nie będę rozważać, kiedy warto oddać dziecko do żłobka, i kiedy zacząć je w końcu uczyć chodzić. Mam na myśli coś zupełnie innego, a mianowicie same przygotowania do ciąży. Mówię tu o o wiele ważniejszych przygotowaniach, niż te wszelkie domowe i zakupowe – czyli o przygotowaniu naszego ciała do jak najlepszego służenia zarówno maluchowi w łonie, jak i nam samym.


Bowiem życie płodowe dziecka, od momentu, gdy zacznie się ono ruszać i będzie mieć już silnie zróżnicowaną budowę, to około pół roku. Wówczas mały musi się intensywnie rozwijać. Jeśli będzie mu zatem brakowało jakichkolwiek witamin, mikroelementów czy minerałów, będzie je bez ograni zeń czerpał z ciała matki. Nie przejmie się tym, że czuje się ona słabo, ma zawroty głowy, mdłości, niedobór żelaza, jodu czy osłabione zęby i włosy. Co więc będzie Ci potrzebne do tych przygotowań. Po pierwsze, kwas foliowy.

Zażywaj go w zalecanej dawce codziennie w…

Zażywaj go w zalecanej dawce codziennie w postaci jakiegoś sprawdzonego suplementu – na przykład femibion natal 2 plus, który oprócz niego zawiera też inne witaminy. Kwas foliowy warunkuje prawidłowy rozwój tkanek i narządów dziecka, szczególnie układu nerwowego, zapobiega tez tzw, wadom cewy nerwowej u płodu. Bierz już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem. Po drugie – żelazo. Dziecko często wysysa je z matki.

Co można zrobi dla noworodka? – galeria

kwas hialuronowy

Foto: pixabay.com

witaminy i minerały

Foto: pixabay.com

A jest nam potrzebne – bez niego źle może rozwinąć się układ krwionośny malucha, a my same będziemy osłabione i grozi nam anemia poporodowa. Przyjmuj w postaci silnych suplementów. Po trzecie – zero nałogów. Jeszcze przed poczęciem ogranicz alkohol, żywność wysoko przetworzoną, i koniecznie rzuć palenie, To wszystko zaowocuje lepszym rozwojem dziecka i być może także łatwiejszym porodem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>